Содержимое
Скільки можна заробити на вирощуванні моркви?
В ирощувати овочі борщового набору в Україні наразі досить вигідно, розповідає Вадим Кричковський, власник компанії “Органік-Д” (Вінницька область). Наприклад, у листопаді ціни на червоний буряк були найвищими за останні п’ять років. За словами підприємця, рентабельність вирощування моркви зараз становить 70%, повідомляє SEEDS.
Оптова ціна на моркву наразі коливається від 5 до 6 гривень за кілограм. Цього року компанія Вадима Кричковського вирощувала моркву на площі 30 гектарів. Безпосередні витрати на вирощування склали 230 тис. гривень. Заробило господарство після продажу врожаю 470 тис. гривень. Якщо вирахувати витрати на зберігання та оплату праці робітників підприємства, рентабельність моркви сягає 70%, пише AgroTimes.
“Є кілька сортів моркви. Абако F1 відомий на весь світ, він доволі ранній, має відносно середню врожайність – близько 60 т/га, але якість дуже висока. Лише 4-5% відходів від усього виходу продукції. Сорт Болівар дає врожайність 80 т/га, але в нього більш довгий цикл росту, а також більше відходів і менше товарної моркви. Тож із загальної площі – 30 га – збираємо за сезон 1800 тонн моркви”, – говорить Вадим Кричковський.
Утім при вирощуванні овочів варто врахувати важливий момент: щоб мати хороший урожай та вирощувати продукцію привабливого товарного вигляду, варто інвестувати в системи зрошування та місця для зберігання. Наприклад, облаштування системи крапельного зрошення на площі 100 гектарів вартувало “Органік-Д” 112 млн гривень.
Також ринок овочів відносно нестабільний, тому, щоб отримати об’єктивну картину, варто розраховувати витрати та прибутковість на періоди по 4 роки.
Скільки можна заробити на вирощуванні моркви? Вінницький фермер про рентабельність
Наразі оптова ціна на моркву коливається від 5 до 6 гривень за кілограм. Фермер з Вінниччини Вадим Кричковський цьогоріч вирощував моркву на площі 30 гектарів. Вклав 230 тисяч гривень, а заробив 470 тисяч.
Кричковський зазначає, що якщо вирахувати витрати на зберігання та оплату праці робітників підприємства, рентабельність моркви сягає 70%.
— Є кілька сортів моркви. Абако F1 відомий на весь світ, він доволі ранній, має відносно середню врожайність — близько 60 т/га, але якість дуже висока. Лише 4-5% відходів від усього виходу продукції, — цитує Вадима Кричковського AgroTimes. — Сорт Болівар дає врожайність 80 т/га, але в нього більш довгий цикл росту, а також більше відходів і менше товарної моркви. Тож із загальної площі — 30 га — збираємо за сезон 1800 тонн моркви.
Важливим моментом у вирощуванні овочів є зрошування. Цей процес недешевий. Компанія Кричковського витратила 12 млн гривень на облаштування системи крапельного зрошення на площі 100 гектарів.
Також варто розраховувати витрати та прибутковість на періоди по чотири роки, адже ринок овочів відносно нестабільний.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.