Содержимое
Куб (гексаедр) — це тривимірна фігура, яка складається з шести днакових квадратів так, що кожен квадрат повністю дотикається своїми чотирма сторонами до сторін інших чотирьох квадратів під прямим кутом. Куб є правильним багатогранником у якого грані утворені з квадратів. Також кубом можна назвати прямокутний паралелепіпед, у якого всі ребра рівні.
– кожна грань куба перетинається з чотирма іншими гранями під прямим кутом та паралельна шостій грані;
Означення. Вершина куба – це найвіддаленіша точка від центру куба, яка лежить на перетині трьох граней куба.
Означення. Вісь куба ( i ) – це пряма, яка проходить через центр куба та цетри двох паралельних граней куба.
Означення. Діагональ куба ( d 1) – відрізок, який з’єднує протилежні вершини куба та проходить через центр куба.
Означення. Діагональ грані куба ( d 2) – відрізок, який з’єднує протилежні кути грані куба та проходить через центр грані куба.
Означення. Сферою вписаною в куб називається сфера, яка має центр спільний з центром куба та дотикається до центрів граней куба.
Означення. Сферою описаною навколо куба називається сфера, яка має центр спільний з центром куба та дотикається до восьми вершин куба.
1. В куб можна вписати тетраедр так, щоб всі чотири вершини тетраедра лежали на чотирьох вершинах куба, а всі шість ребер тетраедра лежатимуть на шести гранях куба і ребра будуть рівні діагоналі грані куба.
1. Координати вершин куба зі стороною a та вершиною D у початку декартової системи координат так, що ребра цієї вершини лежать на вісях координат:
A( a , 0, 0), B( a , a , 0), C(0, a , 0), D(0, 0, 0),
E( a , 0, a ), F( a , a , a ), G(0, a , a ), H(0, 0, a ).
2. Координати вершин куба з довжиною сторони 2 a , у якого центр куба розташований в початку декартової системи координат так, що ребра куба паралельні вісям координат:
A( a , – a , – a ), B( a , a , – a ), C(- a , a , – a ), D(- a , – a , – a ),
E( a , – a , a ), F( a , a , a ), G(- a , a , a ), H(- a , – a , a ).
1. Якщо перетнути куб площиною, яка проходить через центр куба та центри двох протилежних граней, то в перерізі буде квадрат довжина сторони, якого буде дорівнювати довжені ребра куба. Ця площина ділить куб два рівних прямокутних паралелепіпеда.
2. Якщо перетнути куб з ребром a площиною, яка проходить через центр куба та два паралельних ребра, то в перерізі буде прямокутник зі сторонами a і a √ 2 , площею перерізу a 2 √ 2 . Ця площина ділить куб дві рівні призми.
3. Якщо перетнути куб площиною, яка проходить через центр та середини шести граней, то в перерізі буде правильний шестикутник зі стороною a √ 2 /2, площею перерізу a 2 (3√ 3 )/4. У куба одна з діагоналей (FC) кожної грані, що перерізаються, перпендикулярна до сторони шестикутника.
4. Якщо перетнути куб площиною, яка проходить через три вершини куба, то в перерізі буде правильний трикутник зі стороною a √ 2 , площею перерізу a 2 √ 3 /2 та об’ємом більшої частини – 5 a 3 /6 та меншої – a 3 /6. Одна з діагоналей куба (EC) перпендикулярна до площини перерізу та проходить через центр трикутника (M) та ділиться площиною в выдношенні MC:EМ = 2:1.
Залізничні рейки – затребувана сталева продукція, без якої неможливо налагодити транспортну мережу, промисловість, будівництво, ефективне функціонування портових терміналів та гірничодобувних підприємств. Оскільки стандарти передбачають широке розмаїття рейкової продукції, залежно від геометричних параметрів, властивостей та сфери застосування, необхідно розуміти, що кожен різновид рейок має своє призначення.
Маса у кожного виду відрізняється, тому при укладанні нових залізничних шляхів проектувальники підраховують, скільки важить одна рейка конкретної конструкції, і здійснюють відповідні переведення з тонн у кількість і навпаки.
Найчастіше виробники та компанії-продавці вказують ціну за тонну. Однак, щоб укласти певну ділянку ВСП (верхня будова колії – ділянка залізничної колії, що складається з рейок, кріпильної системи, протиугонів, опор та баластового шару), потрібно розрахувати кількість штук і скільки важить рейка конкретного перерізу.
Проектувальники розраховують вагу рейки вузькоколійки P8, P11, P18, P24, Р33, Р34 і т.д. (як і рейкової продукції іншого призначення) залежно від параметрів продукції та їх перерізу. Рудничні рейки укладаються на вузькоколійних залізницях та у підземних шахтах. На ширококолійних залізничних коліях та стрілочних перекладах для промислових заводів монтуються рейки для залізниць типу Р50, Р65, Р75 та ін.
Класифікація рейкової продукції залежить від кількох важливих характеристик:
Залежно від усіх зазначених факторів розраховується скільки важить 1 метр рейки. У нормативної документації на цю продукцію зазвичай вказується теоретична лінійна маса одного метра рейки, які можна використовувати у подальших розрахунках потреби для оснащення тих чи інших ділянок залізниць.
На те, скільки важить 1 метр залізничної рейки, впливає багато факторів. І насамперед – марка сплаву, з якого він виготовлений, та точність виготовлення при прокатці. Перші подібні вироби були з дерева ще у Стародавньому Єгипті. На початку сучасної історії їх робили із заліза, пізніше із чавуну. Сьогодні різні види вуглецевої та низьколегованої сталі є основним матеріалом для виробництва рейкової продукції. Якість рейок регламентується національними та міжнародними стандартами, такими як ДСТУ 4344, ДСТУ 2484/ ГОСТ 4121, ТУ У 24.1-31632138-1406-2015, UIC 860, EN 13674.
Фізико-механічні властивості виробів визначаються хімічним складом та внутрішньою структурою, що отримується при прокатці та, опціонально, термічній обробці. Вміст вуглецю та легуючих елементів (ванадій, титан, ніобій та ін.) сприяють підвищенню міцності та стійкості до стирання робочої поверхні рейок.
Для рейок широкої та вузької колії, що випускаються за стандартами України та СНД, орієнтовна маса виробу вказується у його маркуванні. Число після літери відображає заокруглене значення того, скільки важить метр рейки.
Найбільш популярними є такі види рейок:
Розрахункові характеристики деяких видів рейок
Позначення продукту
Стандарт на технічні умови
Площа поперечного перерізу, см 2
Маса 1 м рейки, кг
Вейпінг стає дедалі популярнішим серед людей, які шукають альтернативу традиційним сигаретам. Рідини для вейпа та…
В современном мире, где каждый из нас стремится оптимизировать свое время и сделать домашние дела…
Пластиковые окна давно завоевали популярность благодаря своей долговечности, энергоэффективности и простоте в уходе. Однако даже…
В епоху технологічних інновацій мобільні проектори стають дедалі популярнішими. Вони не лише розширюють можливості перегляду…
Індивідуальний підхід до клієнта є однією з ключових характеристик, що відрізняє дійсно хороший салон краси.…
Вступ Азартні ігри на гроші з виводом сьогодні стають дедалі популярнішими серед гравців в онлайн-казино.…