Categories: Екологія

У Запоріжжі посадовці з департаменту довкілля ініціювали забезпечення безперешкодного доступу до водних об’єктів

[ad_1]

У Запоріжжі департамент захисту довкілля ЗОВА разом з іншими інстанціями працює над тим, аби захистити екологічні права громадян щодо доступу до водних об’єктів.

Про це в коментарі 061 повідомив директор обласного департаменту захисту довкілля Антон Петрухін

Новий очільник департаменту довкілля Антон Петрухін зайняв цю посаду лише минулого місяця. До цього він працював заступником директора з економічної, науково-технічної та інноваційної роботи Науково-дослідного гірничорудного інституту в Кривому Розі.

Як тільки він приїхав до Запоріжжя, то дізнався, що в Південному мікрорайоні міста поблизу човнового причалу № 9 є пляж, проте вільно пройти містяни до води не можуть через забор, який був там встановлений третіми особами.

«Невідомими особами було вставлено огорожу в прибережно-захисній смузі річки Дніпро, яка порушує права громадян щодо вільного загального водокористування. Ми зі свого боку вчинили деякі заходи, звернулися до відповідних інстанції, в тому числі до міської ради, екоінспекції та поліції. На ці звернення оперативно відреагували і забору вже немає», — розповідає Антон Петрухін.

Посадовці зазначають, що пунктом 5 статті 61 Земельного кодексу України передбачено, що у прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом. Такі огорожі або інші конструкції мають демонтуватися їх власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу міської ради. Якщо ж власники огорожі проігнорували ці вимоги, то вона має демонтуватися силами посадовців міськради, а роботи будуть відшкодовуватись за рахунок тих осіб, які встановили ці незаконні конструкції.

Крім цього, порушники мають сплатити штраф відповідно до вимог статті 61 Кодексу України про адміністративні правопорушення за обмеження безперешкодного або безоплатного доступу громадян до берегів річок. Так, фізособи мають сплатити штраф у розмірі від 3400 до6800 гривень, а посадові особи – від 6800 до 11900 гривень.

Нагадаємо, раніше ми писали про заходи, які вживає департамент захисту довкілля щодо скарг громадян на сморід біля промислових підприємств. Під час виїзної наради в одного з таких підприємств склади план заходів по заміні неефективного очисного обладнання для зменшення обсягу викидів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

[ad_2]

Источник: 061.ua

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Плюси рідин для вейпа і сольових жиж у вейп-шопах

Вейпінг стає дедалі популярнішим серед людей, які шукають альтернативу традиційним сигаретам. Рідини для вейпа та…

3 месяца ago

Причины купить надежную стиральную машину

В современном мире, где каждый из нас стремится оптимизировать свое время и сделать домашние дела…

3 месяца ago

Ремонт пластиковых окон: что нужно знать

Пластиковые окна давно завоевали популярность благодаря своей долговечности, энергоэффективности и простоте в уходе. Однако даже…

3 месяца ago

Чому вам слід придбати якісні мобільні проектори

В епоху технологічних інновацій мобільні проектори стають дедалі популярнішими. Вони не лише розширюють можливості перегляду…

4 месяца ago

Індивідуальний підхід до клієнта: як знайти салон краси, де вам точно сподобається?

Індивідуальний підхід до клієнта є однією з ключових характеристик, що відрізняє дійсно хороший салон краси.…

4 месяца ago

Як виграти реальні гроші: Огляд найкращих ігор з виводом коштів

Вступ Азартні ігри на гроші з виводом сьогодні стають дедалі популярнішими серед гравців в онлайн-казино.…

4 месяца ago